Martin „ATOM“ Schewczuk

MusicLab by tu nebol bez vás, bez komunity. Rozhodli sme sa postupne predstaviť našich členov a podporovateľov MusicLab-u. Sériu krátkych profilov začíname s našim najvernejším podporovateľom, ktorý má u nás predplatený paušál pre jednotlivca bez prestávky už 15 mesiacov. Len ťažko ho ešte nejaký smrteľník predbehne, pretože veríme, že nám Atom zostane verný aj naďalej. 

Na košickej scéne ide o známeho gitaristu, ktorý pôsobí, alebo pôsobil v kapelách:

·      PussyBusters – svojrázny Rockets z Košíc, stále existujúci v stave pretrvávajúceho umeleckého hiatusu, ktorý však neplánuje ukončiť. Na počudovanie všetkých, 1.5. 2020, po dlhoročnom úsilí vydala kapela svoj druhý album ktorý si môžete vypočuť napríklad na Spotify, AppleMusic, Deezer,YouTube (… koniec reklamného bloku …)

·      Zajida – viac-menej prastará Košická underground-artRocková forma pod demokratickým vedením Doktora Róberta Stojku, ktorá funguje v rôznych inkarnáciách dodnes. Z recording sessions zostavy sa záznamy dochovali, snáď raz budú aj publikované, lebo stoja za hriech.

·      Bloody Childish – aktuálne občasno-experimentálne zoskupenie z trocha iného súdka, kde prím hrá Songwriting a sekundu haluze. Z dôvodu neustálej časovej krízy je projekt stále v počiatočných fázach, pripomínajúc stepovanie na štartovacej čiare. To je proste život …

Spýtali sme sa atoma:

MusicLab: Prečo si sa rozhodol byť podporovateľom MusicLab-u a čo ťa k tomu motivuje?

Atom: Mareka poznám dlhé roky, hudobne aj nehudobne a bol som nadšený myšlienkou MusicLabu už v jeho začiatkoch vo forme improvizovaných jamiek v Tabačke. Myšlienka že sa miesi hudobná „polievka“ s prispením miestnych muzikantov mi príde veľmi prívetivá. Takže zavítať na MusicLab session bolo pre mňa pri srdci zahrievajúce. Následne, čisto pragmaticky, som potreboval „lay my worried Marshall somewhere“ no a v MusicLabe bol zrovna voľný flek. Momentálne sa radujem z nových priestorov, ktoré výrazne obmedzili hermelínové syrárske kultúry (pozn. skúšobňa v tabačke nám plesnivela, Atom má svoj Marshall konečne v suchu).

MusicLab: Aké sú tvoje plány na hudobnej scéne v najbližšom období?

Atom: No, plány na hudobnej scéne sú bombarďácke, to ti poviem 😀 Rád by som zosnoval s chlapcami  Bloody Childish (Ľuboš Šoltés, Roman Kukuricáš) koncertný set-list z materiálu ktorý momentálne máme a otočil zopár koncertov. Následne niečo live nahral. Hlavne mi ide o zachytenie špecifickej atmosféry skladieb. Času je však málo, a keďže to stojí z väčšej časti na mne, ide to pomaly. Ale mám nádej, že sa to bude pomaly zlepšovať.

MusicLab: Čo by si rád odkázal hudobníckej komunite a prípadne tým, ktorí zvažujú podporiť MusicLab?

Atom: Vlastne jedinú vec – „Milujte sa a množte sa!“ – no nie úplne doslovne samozrejme. Ja viem, troška utópia. Budovanie hudobnej komunity v Košiciach nebolo nikdy ľahké, ale MusicLab bol jeden z mála kanálov, ktorý mal myšlienku. Myslím si, že oslovil veľa muzikantov a bola by veľká škoda nechať túto myšlienku schátrať. Je veľmi dôležité, aby sme sa rôzni muzikanti medzi sebou poznali, ak chceme vytvárať fungujúce projekty. Ak bude existovať miesto, kde budú ľudia medzi sebou komunikovať a podporovať sa, neviem si predstaviť lepšie miesto pre rast komunity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *