Ľuboš Šoltés

MusicLab by tu nebol bez vás, bez komunity. Rozhodli sme sa postupne predstaviť našich členov a podporovateľov MusicLab-u. Ďalším naším kľúčovým podporovateľom je Ľuboš Šoltés, ktorý síce aktuálne nevyužíva skúšobňu MusicLab-u, ale dobrovoľne pomáha s organizovaním MusicLab podujatí takmer od samého vzniku MusicLab-u a vnáša do jednotlivých podujatí svoju muzikantskú aj ľudskú dušu. 

Ľuboš vystriedal viacero kapiel a projektov, z ktorých by sme mohli spomenúť napríklad Ringtones, Dennyiah či Bloody Childish. 

Spýtali sme sa Ľuboša:

MusicLab: Prečo si sa rozhodol podporovať MusicLab a pomáhať organizovať MusicLab jam-ky? Čo ťa k tomu motivuje?

Ľuboš: Hneď prvý krát, keď som zažil MusicLab naživo a rozprával sa s Marekom o pointe a posolstve projektu, som sa doňho zamiloval. Jamky kde sa hrá stále to isté dookola je niečo čo ma nikdy neoslovovalo, ale MusicLab ponúka muzikantom všetkých úrovni rovnakú štartovaciu čiaru a tou je kreativita v prítomnom okamihu. Je to zdroj inšpirácie, vnútornej kalibrácie a pripomenutie toho, prečo vlastne hudbu máme radi a prečo ju robíme..kto by nemiloval „Kolby time“ 🙂 Za tie roky  vidím veľký posun vo vnímaní publika či hráčov, ako sa pozerajú na jednotlivé vystúpenia, kým v začiatkoch to bolo skôr o „ukázaní sa“, neskôr aj vďaka dobre nastaveným zásadám MusicLabu sa to preorientovalo na hlad po „autenticite“ alebo skutočnom „nasadení“. To je niečo čo mne osobne v súčasnej hudbe ale aj spoločnosti dosť chýba, preto vnímam prácu a podporu MusicLabu ako nevyhnutnú vec.

MusicLab: Čo je pravdy na tom že MusicLab dopomohol k tomu aby vznikla kapela Dennyiah

Ľuboš: Je to úplná pravda 🙂 Komunita a priestor, ktorú Marek starostlivo udržuje, dopriala za tie roky vzniku viacerým zoskupeniam, zoznam je taký dlhý, že by na to trebalo samostatný článok. S Matejom Margom sme v MusicLabe toho času trávili celé hodiny hraním pomerne nekontrolovateľnej hudby a jednu polnoc sme našli Deny za barom, bol to moment a už stála v skúšobni a spievala „son of a preacher man“. Ak by sme sa nestretli, Dennyiah by nevznikla. To je aj čaro fungujúcej komunity, že sa v nej dejú „náhodné“ stretnutia tretieho druhu. 

MusicLab: Myslíš si, že vďaka MusicLab-u vnikne viacero nových a zaujímavých kapiel? 

Ľuboš: Myslím, že nie je dôležité či vznikne veľa kapiel, či budú úspešné, nedá sa to ani zmerať. Čo je neoceniteľné je vznik tej živej hmoty, ktorá vzniká na každom MusicLabe. Inšpiruje to ľudí k mnohým pekným veciam aj mimo hudby. MusicLab spája naozaj veľmi rôznorodé osobnosti, ktoré, som si istý, by sa v bežnom svete prehliadli, ale keď sa stretnú na pódiu zrazu niečo funguje…Čím viac takých „kliknutí“ medzi sebou ľudia zažijú, tým je aj väčšia pravdepodobnosť spolupráce, či už pôjde o hudbu, tanec alebo o stavanie vzdušných zámkov. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *